avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Activitate Costel045

Activitate Costel045

In urma cu 2 saptamani am facut un accident care s-a soldat doar cu avarii! Nu a fost vina mea. Eram la o trecere de pieton, am oprit sa acord prioritate iar o femeie din spate a intrat in mine. Mentionez ca si-a recunoscut vina in totalitate si am mers pe cale amiabila. Toata treaba asta s-a intamplat in Germania. Am mers sa fac constatare zis si Gutachten aici iar evaluarea reparatiilor plus masina de inchiriat a ajuns in total la 8200 euro cu tva dar masina este un golf 5 si nici nu a suferit daune majore( bara spate, haion, prelungire bara) Acest gutachten cu valoarea totala s-a trimis la Munchen unde are fata full casco cu tot cu leasing. Acum trebuie sa astept 7 zile dupa raspunsul asigurarii. Intrebarea mea este: suma de pe acel gutachten imi va fi despagubita in totalitate sau cel putin aproximativ
Răspuns la discuția Solutionare dosar
Cam cat credeti ca ar mai dura asta?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ati depus cerere de urgentare solutionare inteleg, acum trebuie sa asteptati.

Bună ziua, în urma cu 140 de zile am participat la un accident cu vatamarea foarte usoara a 2 persoane aflate pe trotuar, nu s-a depus plangere impotriva mea si mentionez ca am avut 0.29 mg/l alcool in aerul expirat si 0.65 in sange, totul e contraventie. Mi-a fost suspendat permisul iar dosarul a fost trimis catre procuror in urma cu 40 de zile, am fost acum doua saptamani si am depus o cerere de urgentare. Intrebarea mea este cand voi primii rezolutia procurorului pentru a imi ridica inapoi permisul de conducere? Am tot sunat acolo si ei imi spun ca dosarul e la procuror si urmeaza solutionarea dar tot asa o tin de o luna de zile. Exista vreo metoda ca sa pot face rost cat mai repede de acea solutionare? Cand voi primii solutionarea?
Discuție Clasare dosar
Bună ziua, în urma cu 120 de zile am participat la un accident cu vatamarea foarte usoara a 2 persoane aflate pe trotuar, nu s-a depus plangere impotriva mea si mentionez ca am avut 0.29 mg/l alcool in aerul expirat si 0.65 in sange, totul e contraventie. Mi-a fost suspendat permisul iar dosarul a fost trimis catre procuror in urma cu 30 de zile, am fost ieri si am depus o cerere de urgentare. Intrebarea mea este cand voi primii rezolutia procurorului pentru a imi ridica inapoi permisul de conducere?
Bună ziua, în urma cu 120 de zile am participat la un accident cu vatamarea foarte usoara a 2 persoane aflate pe trotuar, nu s-a depus plangere impotriva mea si mentionez ca am avut 0.29 mg/l alcool in aerul expirat si 0.65 in sange, totul e contraventie. Mi-a fost suspendat permisul iar dosarul a fost trimis catre procuror in urma cu 30 de zile, am fost ieri si am depus o cerere de urgentare. Intrebarea mea este cand voi primii rezolutia procurorului pentru a imi ridica inapoi permisul de conducere?