Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Clasare dosar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Clasare dosar

Bună ziua, în urma cu 120 de zile am participat la un accident cu vatamarea foarte usoara a 2 persoane aflate pe trotuar, nu s-a depus plangere impotriva mea si mentionez ca am avut 0.29 mg/l alcool in aerul expirat si 0.65 in sange, totul e contraventie. Mi-a fost suspendat permisul iar dosarul a fost trimis catre procuror in urma cu 30 de zile, am fost ieri si am depus o cerere de urgentare. Intrebarea mea este cand voi primii rezolutia procurorului pentru a imi ridica inapoi permisul de conducere?
Presupun ca in cel mai scurt timp.