avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1894 soluții astăzi
Forum Activitate Robsranch

Activitate Robsranch

Bună! Pentru persoanele aflate în străinătate A.NA.F le poate bloca conturile din strainatate dacă au avut datori în România în urma cu mult timp?
Buna ziua! Am scos de la B.C.R.un credit de nevoi personale în anul 2007 pe care nu l am achitat ,nu am primit nimic pana astăzi de la firma de recuperare A.P.S. .intrebarea mea este ce se poate face după atâta timp va rog..




Buna ziua ! Tatăl meu a decedat și nu am făcut succesiunea pentru un apartament în care este proprietara mama și tata(decedat) eu fiind singura fiica ...întrebarea mea este mama poate beneficia de ajutorul de încălzire de la primărie nefiind făcută succesiunea ? Ce acte trebuie pentru ajutorul de încălzire și ce pensie trebuie sa aibă ca sa beneficieze mama mea ea sta singura persoana în apartament..va mulțumesc cu respect .Gabriela

Discuție Succesiune
Buna ! Tatal meu a decedat in 2017 in 30 mai .Am ramas doar eu fiica lui si sotia defunctului mama mea .Mama a primit o instiintare de la notar sa se prezinte in 11Mai 2019 pentru a face succesiunea de ce a primit este obligatoriu ? In aceea hirtie scrie ca daca nu face succesiunea da apartamentul in folosul comunitati apartamentul nu este ipotecat fiind proprietate personala pe numele tatului mort si a mamei mele in viata...multumesc si va rog sa mi scrieti ce trebuie facut un sfat va rog