avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate Purtan Dorina

Activitate Purtan Dorina

MULȚUMESC DIN TOT SUFLETUL.MULTA SĂNĂTATE VĂ DORESC.
Bună ziua,î-mi cer scuze pentru deranj dar după ce v-am trimis data ,luna și anul nașterii nu am mai primit răspuns la întrebarea mea în legătură cu punctul de pensie, cum l-am avut la pensia de invaliditate gradul doi,și dacă se modifică după 21 de ani lucrați 4 ani și 6 luni în tricotaje,12 ani în spital îngrijitoare curățenie și 4 ani și 6 luni la PETROM.DACĂ SE POATE AȘTEPT UN RĂSPUNS DE LA DUMNEAVOASTRĂ.MULȚUMESC MULT.MULTĂ SĂNĂTATE VĂ DORESC.,
Bună ziua,mă numesc PURTAN DORINA.Am și o întrebare la DV.eu am fost din anul 2006 -2024 în pensie de invaliditate gradul 2.Am lucrați 21 ani vechime în muncă.La ieșirea în pensia de invaliditate gradul doi,mi s-a stabilit un punctaj mediu de 0,63640.Din una august mi s-a spus că întru din oficiu în pensia de limită de vârstă,am 62 de ani.Vreau să întreb cu vechime de 21 ani contribuție la stat nu-mi v-a crește punctajul?Dar pensia?Sau pentru recalculare v-a trebuii să depun la casa de pensii cartea de muncă și ce adeverințe mai am eu?Vă mulțumesc mult o zi cât mai frumoasă.
Nu înțeleg de ce soțul meu cu o pensie 2597 nu a primit cei 300 lei promiși de guvern?
Bună ziua.Vă rog să mi spuneți la ce vârstră poate ieși soțul meu la pensie limită de vârstră.Are 59 și 3luni.Are lucrați 10 ani și 10 luni gr.1 de muncă cu 100% și 27 ani și 5 luni condiții normale.La ce vârstră poate ieși.Are cotizați stagiu complet 44 ani și 10 luni.Mulțumesc mult.
Soțul meu este născut pe 27 03 1962,are lucrați 12ani și 6 luni gr 1 de muncă cu 100% la EMB BIHOR,are și adeverenița doveditoare cu toate sporurile,din 1993 până în prezent lucrează la EUROPEAN DRINKS SUDRIGIU BIHOR,vă rog să mi spuneți după noua lege când se poate pensiona.Vă mulțumesc mult.
Bună ziua.Sotul meu anul viitor face 58de ani.Are lucrați 38 de si 10luni neîntreruptă,din care 12ani si 6luni în grupa 1de muncă 100 la 100,EMB Bihor.Va rog frumos să mi spuneți după noua lege la ce vârstă se poate pensiona.Asteptam răspuns.Multumesc mult.
Bărbat, a lucrat 12,6 ani în grupa 1 de muncă iar acum are în total 38 ani lucrați, primii 12,6 grupa 1, iar restul in domeniul privat, 57 de ani, 58 de ani împlinește în martie 2020.

La ce vârstă se poate pensiona la limită de vârstă? Multumesc .
Bună ziua,am mai pus o dată întrebarea.Sotul meu are 57de ani,are lucrați până în prezent 38de ani din care 12 ani și 6luni gr.1de muncă condiții speciale EMB Bihor.Va rog să mi spuneți după noua lege la ce vârstă se poate pensiona.Multumesc mult așteptăm un răspuns.