avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limită de vârstră cu gr 1 de muncă.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limită de vârstră cu gr 1 de muncă.

Soțul meu este născut pe 27 03 1962,are lucrați 12ani și 6 luni gr 1 de muncă cu 100% la EMB BIHOR,are și adeverenița doveditoare cu toate sporurile,din 1993 până în prezent lucrează la EUROPEAN DRINKS SUDRIGIU BIHOR,vă rog să mi spuneți după noua lege când se poate pensiona.Vă mulțumesc mult.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:00, 5 Martie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Limita de varsta la 59 aniu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La câți ani poate ieși un bărbat la pensie? Purtan Dorina Purtan Dorina Soțul meu are 38 de ani lucrați din care 12ani si 6luni gr 1 cu 100la 100,are adeverință cu sporurile lucrând la EMB bihor.Va rog să mi spuneți la ce ... (vezi toată discuția)
Pensionarea emil60 emil60 am 54ani am lucrat in tara 29ani dintre care 17ani 7luni in industria chimica fiind atunci considerati grupa intai de munca alti 12ani in strainatate mai ... (vezi toată discuția)
Pensionare mitrofanfelicia18@gmail.co. mitrofanfelicia18@gmail.co. Soțul meu împlinește in iulie 58 de ani, lucreaza din 1983 la o întreprindere de stat care în 2006 a fost cumpărată de o firma de produse sanitare din ... (vezi toată discuția)