Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limită de vârstră cu gr 1 de muncă.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limită de vârstră cu gr 1 de muncă.

Soțul meu este născut pe 27 03 1962,are lucrați 12ani și 6 luni gr 1 de muncă cu 100% la EMB BIHOR,are și adeverenița doveditoare cu toate sporurile,din 1993 până în prezent lucrează la EUROPEAN DRINKS SUDRIGIU BIHOR,vă rog să mi spuneți după noua lege când se poate pensiona.Vă mulțumesc mult.
Limita de varsta la 59 aniu.