avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1757 soluții astăzi
Forum Activitate ioanax05

Activitate ioanax05

cum se poate face contract de asigurare pt sanatate, cat costa pe luna si pe ce perioada se achita?
as dori sa stiu daca eu am contract de munca, prin urmare sunt asigurata, cum poate obtne sotul calitatea de coasigurat?el nu are contract de munca si nu si a platit separat contributia la sanatate.Ce conditii sunt si unde trebuie fcaute actele?multumesc.
in situatia in care am angajat o persoana in 2018 , care a implinit in 2019 varsta de 45 ani, putem solicita subventia pentru angajarea persoanelor de peste 45 ani?Multumesc.
As dori sa stiu ce solutii sunt pentru administratoul unei societati comerciale si anume : daca isi face contract de munca ce contributii are de achitat sau isi poate plati fara cntract de munca contributia la sanatate, vechime la casa de pensii?Multumesc.
Răspuns la discuția Amenda ITM
Multumesc.Se poate cere si compensare cu ce avem de plata la ei?Acum pe 25 avem de achitat impozitele, oare se poate compensare?
Răspuns la discuția Amenda ITM
..
Răspuns la discuția Amenda ITM
Multumesc pentru raspuns.Am achitat banii la anaf, nu la itm.Nu inteleg de ce ar refuza itm din moment ce avem o hotarare definitiva de la tribunal?
Discuție Amenda ITM
Am fost sanctionati de ITM cu amenda de 20.000 lei si am achitat 10.000 lei in termen de 15 zile, apoi am deschis proces si am primit ca solutie schimbarea amenzii in avertisment dupa terminarea procesului .Cum ne putem recupera banii achitati?Multumesc.
Buna ziua, am angajat in 2018 o persoana in varsta de 44 ani.Acum a implinit 45 de ani, pot beneficia de subventie daca este inca angajata noastra?Multumesc.