avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate elvis gosav

Activitate elvis gosav

Bună ziua tuturor,,,am construit din lemn pe o platforma de beton,cu un singur perete(gard bca),fără alți pereți,doar stâlpi de lemn,destinație garaj,,,este necesara autorizație?mulțumesc anticipat
Discuție Impozit casa
Daca sa vandut o casa acum care are impozitul platit tot anul se mai poate recupera restul de taxa?
Daca am vandut un auto acum ptr care am platit impozit ptr tot anul am dreptul de a recupera din taxe?sau daca am cuparat imediat alt auto sa fie transferata restul de taxe pe noul auto?
in 2001 am adus o masina din olanda pentru care a trebuit sa platesc dupa primul calcul facut la vama nadlac 1000 dolari,,,la destinatie adica constanta al doilea calcul iese la 3500 dolari,,nam platit am ajuns in justitie am pierdut ptr ca declaratia vamala are titlu executoriu adica esti obligat sa platesti,,,au trecut anii adica 18 ani in care am popriri si executari de la vama si acum de la anaf,,,pina acum miau luat 5000 euro,,,nui de ajuns mai vor dobanzi si majorari de 17000 ron,,,am vreo sansa sa inceteze cumva acest cosmar?nu vreau bani inapoi,vreau liniste sa nu mai aud de popriri si executari!nu stiu daca am fost destul de clar dar sper sa gasesc un raspuns,,o solutie!multumesc anticipat