avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandru2293

Activitate Alexandru2293

Se pot aplica mai multe popriri pe cont de la mai multe bănci? Mulțumesc!
Buna ziua!

O problemă destul de serioasa. Nu am achitat timp de aproximativ 3 luni ratele la IFN-uri (suma este foarte mare) și doresc sa sgiu ce mi se poate întâmpla. Am declarat că locuiesc cu părinții și vreau sa știu dacă în caz de executare judecătorească, le pot lua lor bunurile ? Menționez că nu am nimic pe numele meu.
Mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Buna ziua! Mulțumesc frumos pentru răspuns. Va rog sa îmi spuneți care ar fi consecințele eventuale ?
Nu , nu este menționat nimic ..
Buna ziua! Nu, nu am primit nici o explicație . M am trezit cu mesaj sa le dau factura care să dovedească cheltuiala medicala. Era specificat și în contract dar daca nu l am citit... Poate sa îmi facă ceva ? Mulțumesc
Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent că am luat pentru nevoi medicale cu toate că nu am avut nevoie și acum IFN-ul îmi cere acte doveditoare. Ce pot face in acest sens ? Mulțumesc
Am inteles! Deci după pronunțare.
Domnule avocat, și se poate ridica imediat după hotărâre sau trebuie sa astept cele 10 zile după hotărâre unde se poate face apel de către procuror ? ( el inițial a cerut amânarea aplicarii pedepsei ). Multumesc frumos si asta este ultima mea intrebare! O zi buna!
Multumesc frumos pentru raspuns. O ultima intrebare: art 85 este obligatoriu sau pot scapa cu permisul dupa hotărâre ? Cel cu interzicerea de a conduce pe cei 2 ani de supraveghere? Mulțumesc încă odată
Buna ziua! Dupa hotărârea definitivă a amanarii pedepsei, cu ce acte trebuie sa ma duc sa mi ridic permisul si la cat timp după hotărâre ? Mulțumesc