Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! O problemă destul de serioasa. Nu am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! O problemă destul de serioasa. Nu am achitat timp ...

Buna ziua!

O problemă destul de serioasa. Nu am achitat timp de aproximativ 3 luni ratele la IFN-uri (suma este foarte mare) și doresc sa sgiu ce mi se poate întâmpla. Am declarat că locuiesc cu părinții și vreau sa știu dacă în caz de executare judecătorească, le pot lua lor bunurile ? Menționez că nu am nimic pe numele meu.
Mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Buna ziua!
Daca nu aveti nimic pe numele dvs.,nu are ce sa va ia.Va pune doar poprire pe salariu.
Nu se executa decat bunurile in evidenta debitorului
Daca executorul judecaotesc va constata ca nu aveti bunuri in evidenta va incheia document in care sa consemneze starea dv de insolvabilitate
Creditorul are dreptul sa staruie in pretentia de recuperare credit neachitat,in eventualitatea ca dv fie obtineti drepturi financiare sau bunuri in proprietate