avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate GMVX

Activitate GMVX

Buna ziua!Lucrez ca inginer la o firma de tevi de 2 ani,nu am contractul pe nedeterminat,m aine imi expira prelungirea contractului, ce fac in cazul asta?Tin sa mentionez ca de la munca nu m au înștiințat nimic(adică ca nu mi se mai prelungește sau ca se mai prelungeste).
Buna ziua!Aveti idee cat e taxa pentru o plata cu aplicatia cec pt tranzactia catre Anaf?



Buna seara! De ce acte am nevoie sa deschid o partida noua de curent?
Ok,va multumesc mult.
Este vorba de 2 titluri de propietate pe aceiasi suprafata de teren,un titlu este emis in 1995 si unul este emis in 2001.Propietarul titlurilor sunt socru si ginere, titlul socrului este emis in 1995 cu ce ii revenea dar dintr o eroare a primăriei s a trecut si proprietatea ginerelui.Instanta a dat câștig de cauză titlului din 1995 si celui din 2001 i a dat nulitate dar sunt acte doveditoare ca s a produs o eroare.ce pot face in cazul asta?
Dacă tribunalul a dat sentința definitivă ,se mai poate ataca sentința la curtea de apel?
Dacă sunt administratorul unei firme pot sa fiu îngrijitor la o persoana cu handicap?
Buna seara!Soțul meu a avut comisie in penitenciar pe 29.10.2020 si azi 17.11.2020 a avut instanta pt liberare condiționată si i s a dat termen de reînnoire a cererii de liberare condiționată după 01.03.2021,de ce asa termen lung?
Ne a pus pe noi
Avocatul.sa duca inscrisuri in instanta pt o liberare conditionata