avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Elena nastase

Activitate Elena nastase

Buna ziua ,doresc un avocat pentru recuperare teren ,a stat la curte si a fost demolata casa abuziv pe legea 10. Sector4 Bucuresti. Multumesc anticipat (daca se poate preciza si un onorariu )
Buna ziua,fratele meu e singurul care nu are centrala si I sa pus suma de 400 de lei la intretinere desi el nu a dat pe acasa de 2 luni ,se face un abuz,toate pierderile I se baga lui .Ce poate face ?
Alta era intrebarea si anume daca I au amenda toti din familie sau se da doar o amenda pentru locatia respectiva ?
Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant primeste o amenda pe persoana sau doar o singura amenda ?
Buna ziua vorbesc despre cazul fratelui meu :Sotia a plecat de acasa cu copilul de 3 ani ,la Braila la parinti in urma geloziei si scenariilor din capul ei,pana acum o zi ei au locuit in apartament in Bucuresti ,casa find a fratelui achizitionata prin prima casa inainte de casatorie. Acum sotia dupa ce a luat copilu de langa tata ,vrea sa locuiasca in continuare in aceeas casa ca sa si tina serviciul. Cum o poate da fratele afara, nefiind casa ei?Ei oricum vor divorta,au fost in proces si anu trecut dar ea a mintit ca se schimba si au anulat ,doar ca e de a dreptul malefica, ieri in timp ce fratele era la servici, ea s a dus la politie si a zis ca el e violent cu copilu. Rog urgent ajutor a indurat saracu prea mult.
Buna ziua ,fratele meu are nevoie de un avocat cu experienta pentru divort ,anul trecut a fost in proces de divort, sotia I a promise ca se schimba, au si un copil de 3 ani ,iar de dragul copilului fratele a renuntat la divort,doar ca din gelozia bolnava si scenarile sotiei a inceput di nou cearta, dansa este instabila psihic,face scene ,urla, posesiva ,inca nu s a intentat divortul dar deja nu l mai lasa pe fratele meu sa stea cu copilu, mai nou ,cat fratele era la munca ,ea s a dus la politie sa ceara ordin de restrictie cum ca el ar fi violent cu copilu de 3 ani,nu suporta familia noastra nu lasa copilu la bunici ,mai nou maine vrea sa ia copilu de la tata sa l duca la parintii ei la Braila. Ce se poate face cu aceasta persoana bolnava de gelozie capabila sa calce pe morminte doar pentru a face rau.?Se victimizeaza ca e femeie si lumea o crede, fratele are inregistrari cu ea si isteriile ei, avem nevoie de un avocat bun. Sper ca bunul Dumnezeu sa faca dreptate sa iasa adevarul la iveala.
buna ziua, fratele meu este in proces de divort au un copil de 2 ani si sotia lui l a instintat ca trimite ancheta sociala la el.Mentionez ca fratele meu a locuit cu sotia si minorul in apartamentul cumparat de el pe vremea cand nu erau casatoriti,acum sta la parintii mei ca sa numai fie ceruri ,dar sotia a trimis citatie cum ca va veni ancheta sociala la fratele meu adica la locuinta parintilor mei ea uitand ca unde locuieste acum nu este casa ei(mentionez ca la locuinta unde sta acum ea sunt conditii mai bune apartamentul find renovat dar sunt conditii decente si lla casa parintilor mei)
multumesc frumos pentru sfaturi doamna avocat,in acest moment ei sunt in Londra urmeaza sa vina in scurt timp in tara iar dupa perioada de carantina cu siguranta vor apela la avocat
multumesc domnule avocat,ce inseamna mai exact drept de creanta?
buna ziua va rog sa ma ajutati cu un raspuns,fratele meu si sotia lui vor divorta mentionez ca au un baietel de 2 ani.Fratele meu a cumparat un apartament inainte ca ei doi sa se cunune,iar sotia lui ii spune ca vrea sa l vada ruinat vrea sa l distruga si sa faca acel apartament jumate-jumate cu ea.Ce drept are sotia lui la acel apartament?Mentionez ca fratele meu este un familist convins are grija financiar in continuare de ea si de copil cu toate ca este amenintat in continu