avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate georderik

Activitate georderik

Discuție rovinieta
pe ce drumuri este obligatorie rovinieta ?

pe drumurile nationale din judetul in care imi am domiciuliu imi trebuie?
am auzit rovinieta iti trebuie la parasirea judetului pe drumurile nationale.
alti spun la parasirea localitatii pe drumurile nationale.

cum este corect???
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta
mi se pare corect ca fiecare radar sa fie insotit de o echipa de la circulatie,si sa te opreasca daca depasesti viteza.
daca este un nebun si merge cu 120km/h in localitate nu il opreste nimeni.de ce atunci cand iti trimite p.v. prin posta nu iti trimite si o poza ??????

intreb inca o data ca nu m-ati lamurit "de unde iau poza ???"
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta

cum am mai spus eu sunt din braila si amenda am luat-o in vatra dornei,am platit-o ,pot cere politiei din vatra dornei sa imi trimita poza prin posta.
E corect sa fiu acuzat de ceva si dovada cu care sunt acuzat sa nu imi fie prezentata ,trebuie sa fac eu 1600km dus-intors pentru a o vedea???Sa platesc 500ron pe benzina , amenda ma costa 100ron ,in acest caz aleg platesc amenda .

UNDE TREBUIE SA MA ADRESEZ SA PRIMESC POZA IN CARE SE ARATA CA AM DEPASIT VITEZA IN LOCALITATE.
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta
cum am mai spus eu sunt din braila si amenda am luat-o in vatra dornei,am platit-o ,pot cere politiei din vatra dornei sa imi trimita poza prin posta.
E corect sa fiu acuzat de ceva si dovada cu care sunt acuzat sa nu imi fie prezentata ,trebuie sa fac eu 1600km dus-intors pentru a o vedea???Sa platesc 500ron pe benzina , amenda ma costa 100ron ,in acest caz aleg platesc amenda .
Răspuns la discuția scrisoare recomandata
daca imi cer datele eu le dau, dar o scrisoare recomandata ai timp 2 zile sa o ridici si poate nu sunt in localitate, sau poate nu am primit hartia care sa ma anunte sa ridic de la posta scrisoarea recomandata.........

eu nu sunt de acord cu metoda de a primi PV cu scrisoare recomandata ,corect e sa fiu oprit si sa fiu anuntat ca am incalcat legea.
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta
daca imi cer datele eu le dau, dar o scrisoare recomandata ai timp 2 zile sa o ridici si poate nu sunt in localitate, sau poate nu am primit hartia care sa ma anunte sa ridic de la posta scrisoarea recomandata.........

eu nu sunt de acord cu metoda de a primi PV cu scrisoare recomandata ,corect e sa fiu oprit si sa fiu anuntat ca am incalcat legea.
Răspuns la discuția scrisoare recomandata
o recomandata care care sa imi ceara datele persoanei care a condus masina in afara localitatii.
eu daca nu primesc recomandata nu pot sti daca am incalcat legea sau nu???


exista o lege care sa te pedepseasca daca nu ridici o scrisoare recomandata ???
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta
exista o lege in tara asta care sa te oblige sa ridici de la posta o scrisoare recomandata ???
Răspuns la discuția amenda rutiera prin posta
daca depaseam cu mult viteza legala,cu 50-60km/h eram oprit sau tot acasa primeam PV???