avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate Florii2019

Activitate Florii2019

Discuție Hartuire vecin
Ce dovezi sunt necesare pt. a da în judecata un vecin pt hartuire? De 2 luni bate seara de seara,în calorifer după ora 11 noaptea,injura,ne lasa scrisori în posta și susține ca facem zgomot și ca mutam mobila. Noi avem un bebelus de 1 an care are nevoie de liniște, o parte din zgomote vin de deasupra noastră,o familie cu 3 copii,însă pt.mine care am crescut o viata la bloc nu e nimic neobisnuit. In majoritatea cazurilor în care acesta reacționează asa agresiv noi suntem în pat,dupa ora 10 in apartamentul nostru e liniște. Când i-am adus la cunostinta a zis ca nu ii pasa ca el aude de sus,sau asa crede.Care sunt pașii care trebuie parcurși in acest caz,fiindca amiabil vad ca nu se poate.Multumesc mult :)
Răspuns la discuția Ccc bebe 2
In noiembrie am depus dosarul,luna trecuta am primit pt prima data indemnizatia

Cornel Vasile a scris:

Cu Bebe 1 cand ati intrat in CCC?

Discuție Ccc bebe 2
Buna,am nascut in septembrie si in prezent sunt insarcinata cu bebe 2,urmand sa nasc in octombrie anul acesta.Cum se procedeaza cu CCC/dosarul pt bebe 2 in ipostaza in care am demisionat din motive de sanatate cu cateva luni inainte de nastere bebe 1. Momentan sunt in CCC,in cazul acestei noi sarcini se prelungeste automat sau trebuie sa merg iar la fostul angajator pt a completa alte adeverinte.Multumesc
Discuție CCC-conditii
Buna ziua, ma intereseaza daca pt a putea benefia de CCC trebuie sa am ultimele 12 luni lucrate inainte de a se naste copilul sau ultimele 12 luni lucrate din ultimii 2 ani inainte de nasterea bebelui?Mentionez ca am 2 ani lucrati fara intreupere pana in luna mai 2019 cand am demisonat din motive personale. Bebe se va naste cel mai probabil in noiembrie. Multumesc