Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc bebe 2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc bebe 2

Buna,am nascut in septembrie si in prezent sunt insarcinata cu bebe 2,urmand sa nasc in octombrie anul acesta.Cum se procedeaza cu CCC/dosarul pt bebe 2 in ipostaza in care am demisionat din motive de sanatate cu cateva luni inainte de nastere bebe 1. Momentan sunt in CCC,in cazul acestei noi sarcini se prelungeste automat sau trebuie sa merg iar la fostul angajator pt a completa alte adeverinte.Multumesc
Cu Bebe 1 cand ati intrat in CCC?
In noiembrie am depus dosarul,luna trecuta am primit pt prima data indemnizatia

Cornel Vasile a scris:

Cu Bebe 1 cand ati intrat in CCC?

Daca in noiembrie ati intrat in CCC, atunci nu mai este nevoie de adeverinta de la fostul angajator , ci doar de la AJPIS ...insa intrebati si la AJPIS.