Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire CIC bebe 2. Bună ziua,am o întrebare sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire CIC bebe 2. Bună ziua,am o întrebare sunt insarcinata ...

Prelungire CIC bebe 2.
Bună ziua,am o întrebare sunt insarcinata cu bebe 2,urmând sa nasc în noiembrie. Bebe 1 în 30 octombrie va face 2 ani,înainte sa întru în CIC 1 nu am lucrat câteva luni. Întrebarea mea e dacă se întra direct în CIC 2 din momentul în care depun actele pt bebe 2 (certificat nastere)sau trebuie sa merg iar la firmele unde am lucrat pt același dosar din CIC 1. Multumesc
Nu trebuie sa mergeti iar la firmele unde ati lucrat... depuneti la dosar doar adeverinta de la AJPIS pentru CCC1.
Cornel Vasile, Consilier juridic