avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Activitate Cda66

Activitate Cda66

Am reușit astăzi sa îmi ridic permisul de conducere după 1 an și 3 luni de stres cu un dosar penal făcut de un agent care nu are o treaba cu rutiera mulțumesc frumos la toată lumea de pe comunitate pentru răspunsuri și îndrumări o seara buna va doresc și aveți grija de voi :)
Nu mia spus nimic contestație cine sa facă eu sau Ipj? Mulțumesc mult pentru răspuns
Cabinet avocat Mihai Gaita a scris:

Probabil că v-au spus că mai trebuie să mai așteptați deoarece ordonanța procurorului cu soluția de clasare poate fi contestată în termen de 20 de zile de la comunicare.
Bună seara am o întrebare pe data de 16 noiembrie am depus ordonata de clasare a dosarului în care am fost cercetat pe art 337 la Biroul Rutier împreună cu copie după buletin și o cerere către Domnul comandant pentru restituirea permisului am crezut ca mi se da permisul pe loc doamna de la Birou a spus sa las cererea și ordonata sa o analizeze și dânșii nu înțeleg dacă nu sunt vinovat de ce se mai trebuie sa aștept încă 20 de zile în ordonanta scrie clar ca nu sunt vinovat nu am făcut nimic greșit la fel scrie și în referatul făcut de polițistul de la Biroul de Cercetări Penale de ce trebuie sa aștept pentru o greșeală agentului care ma oprit în trafic acum 1 an și 3 luni deja am pierdut locul de munca sunt la pământ cu bani mai am și un copil de 1 an și 2 luni trăim cu salaru soției alocația copilului și bani care ii mai fac eu cu ziua permisu pentru mine este pâine nu ii o fiță. Și încă o întrebare dacă la sânge nu mia ieșit nimic doar ca nu am putut sa dau urina pentru ca polițistul stătea în wc cu mine eu fiind pudic și rugându-l sa iasă 1 minut sa pot sa dau urina nu a frut pe fond ca poate iau apa din wc ca el a mai văzut cazuri de genu i-am spus ca nu am de ce sa fac asta și am refuzat sa mai dau urina sângele nu am avut problema l-am dat acolo nu exista pudicism și nici frica de ac în cazul meu aș putea să dau în judecata pe domnul agent pentru pierderea serviciului cheltuieli pe drumuri stresul trăit de pe o zi pe alta ca nu am ce pune pe masa la copil mai ales ca este mic și necesita foarte multe mulțumesc.
Originalu îl am pe g-mail trimis de parchet plicu care a fost trimis prin posta este pierdut pentru ca parchetul nu la trimis pe noua adresa la care locuiesc la trimis la fosta adresa mie polițistul de la cercetări penale mia spus dacă am o noua adresa eu i-am dat-o aici nu cred ca mai este vina mea

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeți și vedeți ce spun, in general vor originalul

Bună ziua astăzi a fost trimisa decizia de clasare prin e-mail am scos-o la xerox sa o prezint la Biroul Rutier oare o să-mi ceara originalul sau este ok și copia cum pot să-mi ridic permisul de conducere? Prin posta mia venit dar la adresa veche de unde mam mutat și sunt sigur ca cei care locuiesc acolo au aruncat-o de mult la gunoi :(
Bună seara am o întrebare și apreciez un răspuns astăzi am sunat la parchet sa întreb de dosar meu penal doamna de acolo a fost foarte amabila ma întrebat dacă știu nr de dosar după ce i-am spus nr de dosar ma pus sa aștept 1 min a revenit la tel spunându-mi ca comunicarea a fost data și sa aștept acasă vine prin posta acum întrebarea mea este la ce sa ma aștept o sa ma judece mai departe sau dosarul a fost clasat și în cât timp ar veni comunicare? Mulțumesc frumos
Am o întrebare și apreciez un răspuns aștept de 30 de zile clasarea dosarului penal am fost la polititie și mia spus ca este trimis la parchet mia spus ca dosarul este la Biroul Rutier întrebarea mea este în cât timp se da clasarea după ce ajunge la parchet?
Va mulțumesc frumos pentru răspunsuri și îndrumările date o sa încerc sa depun o cerere online Dumnezeu sa va păzească numai bine
Dosarul este la Parchetul De Pe Lângă judecătoria Bacău aștept de ceva timp cred ca o sa ma duc la Parchet sa ma interesez :)
Cat timp durează clasarea dosarului penal specific ca a fost trimis de către organul de cercetare penala însoțit de un referat cu propunere de clasare dar nu știu ce se întâmplă mai departe cu dosaru comunicare se face tot de Polițistul care anchetează dosarul sau trebuie sa ma duc la Parchet?