Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cat timp durează clasarea dosarului penal specific ca ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cat timp durează clasarea dosarului penal specific ca a fost ...

Cat timp durează clasarea dosarului penal specific ca a fost trimis de către organul de cercetare penala însoțit de un referat cu propunere de clasare dar nu știu ce se întâmplă mai departe cu dosaru comunicare se face tot de Polițistul care anchetează dosarul sau trebuie sa ma duc la Parchet?
Daca nu aveti avocat angajat care sa se ocupe.de caz așteptați pana va avea timp procurorul.de caz.
Conteaza foarte mult si la.ce parchet este dosarul deoarece unele parchete au foarte mult.de.lucru iar altele mai puțin.
Dosarul este la Parchetul De Pe Lângă judecătoria Bacău aștept de ceva timp cred ca o sa ma duc la Parchet sa ma interesez :)
Ar trebui sa mearga ceva mai repejor la Bacau.
Eu am avut colaborare foarte buna cu parchetul de la Bacau si au respectat legea la solicitarea mea.
Nu o sa fiti primit la parchet sau la procuror.
Depuneti o cerere scrisa de urgentare.
Desi nu se iau in seama daca nu sunt depuse de avocati care sa faca motivari temeinice puteti avea si sansa de a va fi de ajutor depunerea cererii.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Va mulțumesc frumos pentru răspunsuri și îndrumările date o sa încerc sa depun o cerere online Dumnezeu sa va păzească numai bine