Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Imi pot recupera dreptul de conducere dacă ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Imi pot recupera dreptul de conducere dacă polițistul mi-a ...

Imi pot recupera dreptul de conducere dacă polițistul mi-a trimis dosarul catre parchet insotit de un referat cu o propunere de clasare?Sau cat timp durează clasarea dosarului penal specific ca a fost trimis de către organul de cercetare penala însoțit de un referat cu propunere de clasare dar nu știu ce se întâmplă mai departe cu dosarul, comunicarea se face tot de polițistul care anchetează dosarul sau trebuie sa ma duc la Parchet?Mentionez ca am nevoie de permis cât mai urgent pentru nu a imi pierde slujba.
PatrickG, utilizator
Trebuie sa asteptati ordonanta procurorului.
Dupa ce o primiti, mergeti la rutiera sa solicitati restituirea permisului, sa aveti si dovada inlocuitoare a permisului.