Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acum 1 an de zile am fost oprit în trafic de un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acum 1 an de zile am fost oprit în trafic de un echipaj de la ...

Acum 1 an de zile am fost oprit în trafic de un echipaj de la politia rutiera am fost testat cu etilotestu rezultatul a fost 0.00 polițistul mia făcut percheziție în mașină nu a găsit nici măcar un chistocu de țigară în scrimeră cauta probe nu a găsit nimic am fost condus la secție mi-au făcut testul drug danger 5000 cu 1 bețișor de saliva primul l-am ținut în gura 15 min a-l 2 prețisor 20 de min nu a ieșit nimic în aparat toate au fost negative polițistul ma dus și la spital unde am dat proba de sânge și urina dar urina nu am putut sa o dau pentru ca polițistul stătea cu mine în același în wc lângă mine efectiv și ma păzea am dat odată urina cu ușa închisă având culoarea incolora au spus ca este apa mau pus sa o arunc în wc și sa dau alta păzit de el evident nu am mai putut asa ca am semnat procesul la spital ca nu dau urina sângele a fost dat am fost dus la secție din nou mi sa dat permisul înapoi am plecat spre casa iar a 2 zi a venit la ușa polițistul care nu era în tura de serviciu însoțit de un coleg în tura lui de zi mia spus ca să consultant cu șefi lui și ca trebuie să-mi ia permisul unde mia dat o dovada fără drept de circulație pe art 337 sustragere de la probe biologice de sânge și urina asa scrie pe dovada la Iml Iași a fost trimisa proba de sânge rezultatul a ajuns la polițistul care anchetează dosarul și mia zis ca nu a ieșit nimic dosaru a fost trimis la parchet iar procurorul a trimis dosaru înapoi cerând de la Iml Iași dacă era necesara și proba de urina acum nu știu ce se va întâmpla voi opțiune o clasare sau o sa ma judece pe nimic off dacă vedeți mesajul meu Dumnezeu sa va păzească de oameni de genu asta
Bună seara,

Vă rog să continuați discuția aici, unde ați început-o:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Mulțumesc.