avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Activitate Babica Vasile.

Activitate Babica Vasile.

Bună seara tuturor celor care vad aceasta postare!!!!
Am rugămintea să-mi spuneți dacă stați despre programul pt ajutorarea personelor defavorizate : pentru cei care nu își permit sa cumpere un laptop, sau calculator pentru a putea continua studiile școlare, dar nu își permite sa achiziționeze un component din cele mai sus menționate!!!
Întâmplător am auzit acesta informație la un post de radio, acum 2 zile. Va mulțumesc respectos.
Bună dimineața! Mulțumesc mult pentru răspunsul dumneavoastră.
Întâmîn o problema, cu vecina care are gradina în spatele casei mele.
În relatate randuri am tot încercat sa fac mici reparații, în spatele casei .
Însă mă tot lovesc de vecina care nu e de acord ca eu sa intru în curtea ei , sa îmi fac reparații la casa.
Are un câine pe care îl lasă liber în curtea respectiva și trebuie sa ma ( milogeesc de dansa , când vreau sa fac reparații la pereți casei , din spatele casei, care se tot crapă, și macină.
Casa fiind din cărpici ( pământ ).
Cum pot afla ce distanta mi se cuvine de drept Sî legal ???. Va mulțumesc respectos.
Care este distanta corespunzătoare din spatele casei, în cazul care eu vreau sa fac reparații și vecinul nu ma lasă? Spune-mi ca este locul lui dîn curte!
Răspuns la discuția Reabilitare Judecătorească!
Bună dimineața!
Mulțumesc mult.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

La judecatorie.

Unde ma pot adresa pt acesta cerere, în prima instanta am fost judecat la judecătoria sector...
Apoi am decizia finala mia dat-o TMB.
Răspuns la discuția Iesirea din indiviziune
Va mulțumesc mult pentru atenția.
Unde și cum pot ieși din indiviziune?
Bună dimineața tuturor celor care vad acest mesaj, am rugămintea la dumneavoastră sa îmi comunicați care este consecințele, pt o construcție ilegala, și care nu este trecuta pe contract de casă.
Menționez, ca eu am fost un timp Arestat , iar când am fost eliberat, acasă am găsit mai multe camere decât scrie pe contract casei.
Cei care au construit unele Anexe din curte sunt un nepot de al meu, și un cumnat de al meu. Nu au nimic la mana , procura de la mama , sau frate meu. Finca în momentul când ne am mutat aici, eu și frate meu, eram minori. Mama era obligata de legea sa ne ia sub răspundere ei pe amândoi. Afara de asta, mai am încă 2 surori mai mari decât mine care locuiesc în curtea cu mine.