avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate Claudiu dimbu

Activitate Claudiu dimbu

Buna ziua, sunt inculpat intrun dosar penal de conducere cu permisul suspendat, dar nu ma pot prezenta la termen pentru ca sunt plecat din tara la munca. Cum fac o cerere de judecare in lipsa
Răspuns la discuția Executare Creditexpres
Multumesc pt raspuns in sfarsit mam lamurit.
Răspuns la discuția Executare Creditexpres
Eu intrebe cei cu documentul respectiv. E CA si cum cei de la banca miau dat in scris ca EU miam platit datoria, nu?
Deci pe ce datorie sa ma dea in judecata?

Răspuns la discuția Executare Creditexpres
Bun, multumesc de raspuns, si atunci de ce Mia trimis mie adeverinta de incheiere credit in care see mentioneaza ca eu am achitat toata Suma si sa ma intrebe daca vreau in alt credit. Adica mi de pare absurd sa mi dea un document legal, cu mentiunea ca EU am achitat. Adica practic spune ca EU am achitat, si CA pot sa mi dea un alt credit, printrun document legal, si apoii vine o firma sa recupereze ceva ce nu Mai exista legal? Asta nu inteleg , nu ca nu vreau Sami platesc datoriile dar acum suntem intro perioada foarte dificila. Daca ei miau dat la Mana acel document pot face ceva?


Răspuns la discuția Executare Creditexpres
Ba da, am inteles sa va trimit in fotocopy sa vedeti?


Buna ziua, am in credit pe care datorita faptului ca sotul a Rama's fara munca nu am reusit sa plates ratele. Iar cu situatia de acum nici nu gaseste loc de munca. Curios e faptul ca ieri am primit mail cu in document oficial, instiintare inchidere credit, in care see mentioneaza ca am achitat creditul in totalitate inclusiv dobanzi,adresa inchidere credit, iar azi primesc sms ca datorita de la ifn ul respectiv a fost preluat de Creditexpres si urmeaza sa fiu dat in judecata. Cum sa procedez, mentionez ca in address de inchidere specifica clar ca eu am achitat creditul Desi nu am facuto.
Răspuns la discuția Conducere Fara permis
Adica sa vorbesc cu in avocat inainte de Ami veni citatia?
Buna ziua, am avut permisil suspendat pentru alcohol. Fiind taximetrist am continuat sa conduc in Ami face meseria Fara Carnet pentru Ami intretine familia, am 2 copii mici. Am incalcat o regulaa de circulatie, am fost oprit de politie si mi s-a intocmit dosar penal, as dori as stiu la ce ma pot astepta. Politistii au spus ca va fi doar o amenda penala avand in vedere faptul ca venitul adus de mine in casa intretinea familia. Inca nu am primit nici o citatie so au trecut 2 luni