avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate danzake

Activitate danzake

Buna ziua!

Am un job full-time si de asemeana sunt inscris la facultate cursuri zi.
In cazul in care sunt demis de la actualul loc de munca primesc somaj?
Am inteles ca nu voi primi somaj si alte drepturi datorita fapului ca urmez o facultate deci am ocupatie :((.
As dori un raspuns cat mai sigur
Va multumesc
Răspuns la discuția anulare pv
motive de forma si fond?nu prea ma pricep la termeni juridici :">
Răspuns la discuția anulare pv
pai nu am semnat nicaieri ca as fi primit acasa procesul verbal sau ca l-am gasit in cutia postala deci la un moment dat pv se poate anula B-) (oricum nu era acordat prea corect X-( ) va multumesc
Discuție anulare pv
va deranjez iar :">
eu am gasit pv contraventional in cutia postala (care nu e prea bine asigurata neavand lacat sau altceva pt inkidere)
Daca as zice ca nu am primit deloc pv acasa as avea sansa ca acesta sa fie anulat? #-o
Atunci cand achit taxa de scolarizare auto la finante figureaza si amenda fiind astfel obligat sa o akit? :((
multumesc mult
Răspuns la discuția pv
multumesc
Răspuns la discuția pv
e vorba de un pv contraventional pt tulburarea linistii publice dat pt o fapt la care am fost partas mai putin d 15% (scz ca nu e prea corecta exprimarea) dar am fost in grupul care a savarsit abaterea
Discuție pv
in ce conditii un pv contraventional se poate incheia "in lipsa" in situatia in care eram de fata la presupusa abatere? (Agentul d politie nespunandu-mi nimic de pv astfel incat nu am putut adauga obiectii in pv) pot obtine anularea procesului?
#-o
Răspuns la discuția corectitudine pv
multumesc
adica cu acordul meu?! care bineinteles ca nu o sa il aiba
unde pot gasi detalii despre corectitudinea intocmirii unui pv pt tulburarea linistii publice?