avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoleta Temei

Activitate Nicoleta Temei

Propriri venituri.
Buna ziua . Este normal că executorul judecătoresc să îmi pună proprire pe Venitul minim de incluziune?
Buna ziua. Surori mele care este in Anglia de 4 ani i sa întâmplat că marți copilul care este la școală să se ducă cu un cuțit la școală. Școală a anunțat protecția copilului și poliția ....întrebarea este dacă aceste autorități au fost sesizate ea poate sa mai vina in tara cu copii , vrea sa plece de acolo săptămâna aceasta!
Buna ziua. Ce pot face daca executorul judecatoresc refuza sa imi trimeata catre banca adeverinta pt deblocarea indemnizatiei de concediu medical? Mentionez ca de pe dsta de 1.07.2020 sunt in postnatal.
Discuție Acte
Buna ziua. Sunt însărcinată in 23 de saptamani, nu pot muncii si sunt in medical. Cum se procedează pt indemnizația de creștere copil ce acte sunt necesare si cand se depun.
Răspuns la discuția Concediu crestere copil
Multumesc mult.
Răspuns la discuția Concediu crestere copil

Nicoleta Temei a scris:

Buna ziua sunt insarcinata in 3 luni lucrez din data de 27 august 2018daca imi dau demisia mai beneficiez de indemnizatia de creștere copil??

Da pt ca in acest timp am fost angajata cu contract si in afara de asta eu lucrez din 2016 dar in 2018 am schimbat locul de munca nu am intrerupt activitatea.
Buna ziua sunt insarcinata in 3 luni lucrez din data de 27 august 2018daca imi dau demisia mai beneficiez de indemnizatia de creștere copil??