avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Ce pot face daca executorul judecatoresc ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Ce pot face daca executorul judecatoresc refuza sa ...

Buna ziua. Ce pot face daca executorul judecatoresc refuza sa imi trimeata catre banca adeverinta pt deblocarea indemnizatiei de concediu medical? Mentionez ca de pe dsta de 1.07.2020 sunt in postnatal.
Cel mai recent răspuns: Dan - George Constandache , Avocat 18:06, 11 August 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua. Ați solicitat în scris executorului efectuarea acestui demers? De principiu, aveți deschisă calea contestației la executare.

Nicoleta Temei a scris:

Buna ziua. Ce pot face daca executorul judecatoresc refuza sa imi trimeata catre banca adeverinta pt deblocarea indemnizatiei de concediu medical? Mentionez ca de pe dsta de 1.07.2020 sunt in postnatal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deblocare cont copii porce porce buna seara,in urma executarii jydecatoresti,judecatorul mi-a pus poprire pe contul de alocatie stat copil/pensie copil;i-am solicitat deblocarea contului mi-a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua - poprire pe contul în care primesc alocația și indemnizația Geta  853 @Yahoo. ro Geta 853 @Yahoo. ro buna ziua . as avea si eu niste intrebari daca se poate. :1 pe contul care primesc indemnizatia crestere copil si alocatie se poate pune ... (vezi toată discuția)
4 ani fara niciun act de executare - este perimata executarea silita? mariusstoican mariusstoican Buna seara, Am primit de curand un proces verbal de sechestru auto intr-un dosar de executare din anul 2014, iar in urma consultarii dosarului la executorul ... (vezi toată discuția)