Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Surori mele care este in Anglia de 4 ani i ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Surori mele care este in Anglia de 4 ani i sa întâmplat ...

Buna ziua. Surori mele care este in Anglia de 4 ani i sa întâmplat că marți copilul care este la școală să se ducă cu un cuțit la școală. Școală a anunțat protecția copilului și poliția ....întrebarea este dacă aceste autorități au fost sesizate ea poate sa mai vina in tara cu copii , vrea sa plece de acolo săptămâna aceasta!
I se aplica legea engleza, pentru fapta savarsita in Anglia.