avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandrugh

Activitate Alexandrugh

buna ziua am platit la asociatie de propietari prin transfer bancar iar asociatia refuza sa imi scoata restanta si ma ameninta ca ma da in judecata, eu am efectuat platilele lunare prin transfer bancar ei imi spun ca nu au primit bani dar bani au intrat in cont (conform bancii)
Buna ziua,
Lucrez intro companie
Directorul ma ameninta cu reclamatii facute de colegii si de la clienti si imi cere sa imi dau demisia
Eu nu am primit nici o reclamatie decat am fost invitat la o discutie.
Ce pot face?
Angajatorul este obligat sa imi dea reclamatile ?
buna ziua doresc, am o cunoștință care ii expira buletinul si doresc sa il ajut si sa il iau in spatiu sau sa ii fac o viza de flotant
imi pteti spune daca ma supun la riscuri de a fii obligat sa locuiasca cu mine sau sa il trec la intretinere
Bună ziua am o problemă legata de asociația de proprietari care refuza sa îmi pună la dispoziție imaginile de pe camera video, usa apartamentului a fost forțată într-o noapte.
Ce trebuie sa fac?
te poate cerceta disciplinar pentru o fapta petrecuta acum 3 luni?
Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul de reabilitare președintele asociației a semnat contractul dar el nu are propietate în bloc și un membru al asociației la amenințat ca da il judecata și desființează și contractul pe care el la semnat se poate asa ceva?
Ni sa spus ca trebuie sa semnam un contract cu primăria pentru plata 20 % din lucrare
Câțiva propietari au zis ca refuza sa semneze acel contract, dacă se va schimba geamurile și se va închide balconul ce pot păți acești propietari?
Multumesc
ynocentta a scris:

Reabilitarea constructiilor are scopul asigurarii eficientei energetice ,respectiv transferul/pierderile de caldura sa fie cat mai mici
In situatiile in care reabilitarea termica a imobilelor de locuit in comun se executa prin proiecte si fonduri asigurate de la bugetul local,se utilizeaza proiecte tehnice care sa asigure eficienta energetica
Daca imobilul unde locuiti se afla in [program de reabilitare prin implicarea autoritatilor locale,nu aveti cum sa faceti exceptie de la executarea uniforma a suportului protector energetic inclusiv la nivelul balconului

Bună ziua o întrebare legata de reabilitarea termica a blocului
Eu doresc reabilitarea dar sa nu imi închidă balconul cum ar trebui sa procedez.
Fără copil
Și o amenință că o da ca sia părăsit copilu
gi-jane2 a scris:

a fost data afara cu copil sau fara ?
va trebui sa isi gaseasca un loc unde sa stea

Bună ziua cum ar trebui sa procedeze o femeie care a fost data afara din casa de sot mentionez ca au inpreuna un copil de 4 luni nu sunt căsătoriți iar casa este a soțului