avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Activitate Anonima123

Activitate Anonima123

Bună ziua ,am și eu nevoie de ajutorul vostru
Iubitul meu ,în vârstă de 17 ani este bătut de tatăl lui ( menționez că tatăl lui consuma alcool ) este violent cu mama iubitului meu ,acum o jumătate de oră ma sunat și mi-a spus cum la bătut ,ia învinețit ochiul ,ia dat numai cu pumni in fața și în spate ,si in familia mea e tensiune mare , sunt obligata de ai mei să lucrez când voi împlini 15 ani ,ei nu vor să mă mai întrețină , și tatăl meu ,mă înjură in fiecare zi ,,daca mă vede că merg îmi zice : " ce mers de curva de pe centura ai ,sau când mă vede că zambesc :" ce râs de curva ai uneori îmi zice și panarama ( îmi cer scuze pentru cuvintele vulgare ,nici nu știu dacă e permis pe grup) dar cel mai rău e la el în familie ,,el când era mai mic a fost bătut cu scândură peste spate ,ia spart capul o data , e foarte violent când bea tatăl lui,,me puțin frica sa nu ii ia exemplul când va fi tată,, am nevoie de ajutor ,,ce aș putea face ? Eu i-am zis să sune la poliție și să se ascundă la o vecină până vine politia
Bună seara ,am 15 ani și iubitul meu are 17 ,din cauza problemelor familiilor noastre ( adică amundoi suntem jicniți loviți ,de părinți noștri) Iubitul meu vrea ca atunci când va împlini 18 ani ,sa plece sa lucreze in alta tara pentru noi 2 ,și ar vrea să mă ia și pe mine ,poate face asta cu voia mea? Țin să menționez că este o relație serioasă cu plăcuți de viitor din partea amundurora ,el visează la o familie cu mine ,și eu la fel , vrem sa luăm împreună ,ce putem face? Chiar ne dorim asta de câteva luni ,și de aproximativ 1 luna am inceput amundoi sa facem un plan ,dar nu știm cum să facem .
Chiar ne iubim ( el e foarte atent cu mine ,e unpicuț gelos ,nu la modul acela că și cun ar pune stăpânire pe mine ,,are grija de mine ,,ne povestim totul ,sunt momente in care plângem amundoi la telefon ,fata in față sau pe capera ,face multe gesturi drăguțe ,și are o situație financiară destul de bună în cat sa mă poată întrețină, uneori mai mergem la cumpărături și chiar daca ne punem de acord sa plătesc eu ,tot face ceva și plătește el , ne iubim mult
Răspuns la discuția Vreau sa plec de acasă
Te rog ,trebuie sa fie o posibilitate ,,nu vreau sa ii fac nici lui probleme ,,va rog ,nu mai suport ,,daca fac plângere voi ajunge într-un centru pentru copii și nu voi mai putea fi cu el sau macar sa vorbesc cu el ,,

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Inteleg ca sunteti minora, ca aveti sub 15 ani si ca vreti sa va mutati cu un baiat!
1. Daca tatal este violent adresati-va protectiei minorului cu o plangere.
2. Inteleg ca sunteti la scoala (ar trebui sa fiti in clasa a VIII-a) , cum sa va trimita la munca?
3. Daca vreti ca baiatul respectiv sa aiba probleme cu politia atunci plecati la el siiiii sa nu va para rau.
Adresati-va cu o plangere la Protectia Minorului.

Vă rog ajutați mă ,acum câteva momente am avut o cearta foarte urâtă cu tatal meu , agresiuni verbale ,psihice uneori chiar și violența ( pumni ,palme ,tras de par) ,vreau sa plec la iubitul meu ,,el are o condiție financiara foarte bună și chiar ne iubim , nu mai pot ,nu mai suport , vor să și lucrez dar am aproape 15 ani,, ajutați mă va rog ,,sunt disperata