avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate terente91

Activitate terente91

multumesc
Acest fapt se vede si pe dovada cu drept de prelungire ... ultima data cand am avut aprobata prelungirea a fost pana in 24 iulie. Deci se calculeaza de atunci sau din 13 Octombrie cand am mers la politia rutiera ?
Buna seara,

Am condus un vehicul radiat pentru care s-a dispus renuntarea la urmarire penala (procuror si confirmare instanta). M-am dus la politia rutiera din Oradea si mi s-a spus ca permisul va fi suspendat pentru 90 zile. Intrebarea mea e de cand se calculeaza aceasta perioada ? Pentru ca eu 2 luni jumate pe perioada procesului nu am condus.
Răspuns la discuția Incalcare proprietate privata
multumesc
Răspuns la discuția Incalcare proprietate privata
multumesc ... am nevoie de constatare de la politie inainte de a-l da in judecata ?
Răspuns la discuția Incalcare proprietate privata
Multumesc, limitele proprietatii se cunosc, a venit un inginer si a pus parii, incalcarea de proprietate a fost ulterior acestor masuratori. Am sa ma interesez ce este aceasta granituire.
Am o proprietate neingradita unde vecinul a intrat si si-a facut sanț in continuarea sanțului ce-i corespunde proprietatii lui.

Politia locala a facut constatare si acolo s-au oprit lucrurile.

Ce pot sa fac din punct de vedere legal in continuare ?
Buna ziua,

Am condus un autovehicul radiat cu buna stiinta si prins in flagrant.

Nu am antecendente penale.

Nemaiavand de-a face cu justitia nu stiu ce anume mi se poate intampla, stiu ca conform codului penal pot face inchisoare de la unu la trei ani, dar mai mult de atat n-am idee.

Ce sfaturi imi dati ? Cu avocat, fara, ce pot sa fac sa minimizez consecintele ?