avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate raluca_raluca

Activitate raluca_raluca

AM BATUT UN BAIAT IMPREUNA CU INCA 3 INSI in urma unei altercatii,NU STIU CUM DAR POLITIA A VENIT LA MINE ACASA SI MI A CERUT SA MERG LA SECTIE SA DAU DECLARATIE, le am zis ca ma duc ,m au asteptat au zis sa merg cu masina mea in urma lor,iar pe drum eu m am pierdut de ei si nu m am mai dus,a venit politia iar la parintii mei si au zis sa ma duc urgent la sectie ,dar eu nu m am prezentat nici pana acum( asta se intampla ieri),am inteles ca baiatul este batut foarte rau e in spital si ar avea maxilarul rupt,am consultat un avocat iar acesta mi a zis sa astept pana marti (18.09) cand va merge el cu delegatie de la mine ca ma reprezinta si se va interesa si la politie si la spital in legatura cu cazul meu,mentionez ca pana la aceasta ora nu a mai venit nimeni de la politie la domiciliu,va rog sa ma ajutati si sa ma sfatuiti ce sa fac,multumesc
Va rog sa ma ajutati intr o problema,parintii mei au construit o sacara exterioara au scos autorizatie au urmat toti pasii legali iar acum dupa atatia bani platiti zeci de mii de taxe si hartogaraie cei de la Primarie nu vor sa faca receptia si procesul verbal al lucrarii deoarece vor sa mai scoatem si un certificat de performanta energetica si nu stiu daca este obligatoriu sau nu sa se faca receptia numai in momentul in care ei au certificatul,sau nu stiu de ce am impresia ca acea inspectoare de la primarie( care a pus o deja in legatura cu cineva de la Bucuresti care sa se ocupe de certificat ) se foloseste de acest inconvenient pt a da de,, lucru " prietenilor ei din bucuresti.
Astept raspuns,multumesc
Eu si prietenul meu suntem de 4 ani jumatate impreuna ,avem un copil de 3ani pe care l am crescut mai mult singura deoarece el a fost mai tot timpul plecat din tara dar m a ajutat material,eu si copilul locuim in apartamentul lui pe care l a cumparat de la parintii lui.In urma unor discutii ce au avut loc intre noi ,nu ne mai intelegem si el vrea sa ma dea afara si pe mine si pe copil.Vreau sa stiu ce drepturi are asupra copilului tinand cont de faptul ca nu are nici un venit si se ocupa cu activitati mai putin cinstite si nu a muncit niciodata si nu imi doresc sa creasca copilul in prejma lui si cum pot sa obtin o restrictie sa nu il vada?Nu am nici o pretentie de la el,copilul e trecut pe numele lui,iar mai nou sa scape de noi din casa a fost sfatuit de parinti sa treaca din nou apartamentul pe numele lor.ce pot face in asemenea situatie?va multumesc.