avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai.Clatinici

Activitate Mihai.Clatinici

Răspuns la discuția Administrația blocului
Multumesc mult pentru ajutor dat .
Răspuns la discuția Administrația blocului
Este normal se împartă Caldura dar atât timp cât eu nu primesc căldura caloriferele find faci in toata casa este normal sa platesc ceva ce nu primesc ?
Răspuns la discuția Administrația blocului
Avem repartitoare doar ca nu sunt active (sunt abia montate în urma reabilitari ) si suntem la pausal .
Buna seara . O intrebare am si u daca se poate sa si primesc un raspuns. De 2,3 ani tot anunt Administrația și președintele blocului in legatura ca eu iarna nu beneficiez de căldură dar o plătesc ( vecinul de langa mine find capăt de coloana sa debransat dat a tăiat și țevile montane aerisitoare automate ) iar administratorul imi spuna ca sa rezolva eu problema cu vecinul deoarece noi proprietari i am dat acordul de debransare , ce pot sau cum pot face ca eu sa nu platesc căldura,? Deoarece am caloriferele faci și fac încălzirea cu aeroterma și aerul conditionat . Va multumesc anticipat .
Discuție Succesiune
După decesul părinților 2 frați facsuccesiune și unul din ei renunta la partea lui și îi cedează totul celuilalt și el fin căsătorit si cu 2 copii în caz de divorț sotia poate beneficia de moștenirea primita de sot ? Multumesc anticipat .
Răspuns la discuția DESPRE ADMINISTRATOR BLOC
Buna seara . O intrebare am si u daca se poate sa si primesc un raspuns. De 2,3 ani tot anunt Administrația și președintele blocului in legatura ca eu iarna nu beneficiez de căldură dar o plătesc ( vecinul de langa mine find capăt de coloana sa debransat dat a tăiat și țevile montane aerisitoare automate ) iar administratorul imi spuna ca sa rezolva eu problema cu vecinul deoarece noi proprietari i am dat acordul de debransare , ce pot sau cum pot face ca eu sa nu platesc căldura,? Deoarece am caloriferele faci și fac încălzirea cu aeroterma și aerul conditionat . Va multumesc anticipat .