Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

După decesul părinților 2 frați facsuccesiune și unul din ei renunta la partea lui și îi cedează totul celuilalt și el fin căsătorit si cu 2 copii în caz de divorț sotia poate beneficia de moștenirea primita de sot ? Multumesc anticipat .
Nu. Bunurile dobandite prin mostenire sunt bunuri proprii.