avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate Marcel888

Activitate Marcel888

Ce ai fumat de scoți tampenii de astea?

lHlydra a scris:

Permisul dvs este suspendat pe o perioada de 4 ani, nu anulat. Puteti solicita o reducere a perioadei de suspendare daca detineti permisul auto de peste un an si sunteti declarat admis la testul de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie.

Răspuns la discuția Regimul permise de conducere
E anulat permisu

Mircea vasilica a scris:

2016 mi sa suspendat permisu pt o luna intre timp am condus cu 72 ore inainte de expira termenu de o luna dosar penal dupa un an se da renuntare la urmarirea penala dar am mai fost prins inca o data iar un un dureaza asteptarea verdictului tot renuntare si in al doilea caz intre timp a mai fost un caz am fost con damnat 8 luni cu suspendarea pedepsei si 3 ani su supraveghiere , a 4 magarie sa judecat in aprilie 2020 cu revocarea din prima instanta de 8 luni , mi se da 10 luni si 3 ani sub supraveghere mentionez caci problema permisului nu e pusa pe fond si nici o interdictie a judecatorului nu este ci doar interzicerea de a conduce masina pana la clarificarea dosarului , am sunat la pol. am intrebat cand pot sa redobandesc permisu ...? la care mi sa zis ca trebe sa fac scoala de la inceput ...sala si oras nici de cum redobandire ..si sant in dubiu deoarece nimeni si nicaeri nu mi-a anulat permisu ci doar politia mi la SUSPENDAT pe durata solutionarii problemei . ata era doar insotita de amenda caracteristica acestei fapte . As dori o informare si in privat daca se poate sub ori ce forma va rog .Va multumesc

Răspuns la discuția alcool in sange 2,02
Cam pana la 1.4 maxim 1..5 alcolemie se mai da cu amanarea aplicării pedepsei.. la tine la 2.2 cam greu. Da..doamne ajuta

sebseb a scris:

prima intalnire cu legea , am fost prins stationat , fara accident , fara victime, dosar penal. Ce variante de pedeapsa sa ma astept? mentionez ca depun la dosar caracterizari, contracte de munca, certificat nastere copil, certificat casatorie .

Nu mai faci scoala..dai numai examen. Sala plus oras

Marcel888 a scris:

Dacă e amenda ..După 6 luni dupa ce plătești amenda.. Dacă e pedeapsa cu suspendare dupa un an după ce devine definitiva sentinta

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi si daca permisul se anulează dupa cat timp mai pot face scoala de șoferi dinou ??



Dacă e amenda ..După 6 luni dupa ce plătești amenda.. Dacă e pedeapsa cu suspendare dupa un an după ce devine definitiva sentinta

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi si daca permisul se anulează dupa cat timp mai pot face scoala de șoferi dinou ??

De permis nu stiu pana se termina judecata. Dacă e pedeapsa cu Suspendare sau amenda penala permisulse anulează. Dacă e cu amânarea aplicării pedepsei se recuperează permisu. E bine să ti iei avocat

Ticulapetrisor721 a scris:

Pai le platesc eu nu e vorba de asta,tie ti-au spus daca iti mai dau sau nu permisul?
Ti-ai angajat avocat?

Marcel888 a scris:

Eu stau din 15 noiembrie anu trecut. Si numa acuma am trecut de camera preliminară. Mai stau ce-l putin o luna. Alți au stat si 2 ani. Plăteste tu probele sa ti vina mai repede

Ticulapetrisor721 a scris:

Doamne ajuta sa scăpăm cu bine din asta si cat mai repede:))

Marcel888 a scris:

Sant in aceiași situație. Si mai cunosc care au fost. Maxim cu suspendare au luat.

Ticulapetrisor721 a scris:

M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul

















Eu stau din 15 noiembrie anu trecut. Si numa acuma am trecut de camera preliminară. Mai stau ce-l putin o luna. Alți au stat si 2 ani. Plăteste tu probele sa ti vina mai repede

Ticulapetrisor721 a scris:

Doamne ajuta sa scăpăm cu bine din asta si cat mai repede:))

Marcel888 a scris:

Sant in aceiași situație. Si mai cunosc care au fost. Maxim cu suspendare au luat.

Ticulapetrisor721 a scris:

M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul













Sant in aceiași situație. Si mai cunosc care au fost. Maxim cu suspendare au luat.

Ticulapetrisor721 a scris:

M-am speriat cand am auzit de la acel avocat ca voi face puscarie,sper sa scap de închisoare cel puțin,asta e cel mai important,dumneavoastră ati fost in aceasta situatie??

Marcel888 a scris:

Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul









Pe perioada cercetărilor nu poti conduce. După aia depinde ce pedeapsa iei

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi am trecut si pe roșu in seara aceea si m-au scapat de amendă doar însă astept sa vina rezultatul de la analizele de sânge sa vad cat mi-a iesit si acolo,oare imi voi mai putea recupera permisul vreodată?

Marcel888 a scris:

Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul





Dacă nu ai antecedente nu faci pușcărie.. Stai linistit

Ticulapetrisor721 a scris:

Nu am avut accident ma grăbeam cu fetița mea si cu soția la spital pentru ca fata făcuse febra si am trecut pe roșu m-au oprit si mi-au pus epilotestul