avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Activitate Iordanabaltatu

Activitate Iordanabaltatu

Bună ziua! Doresc sa stiu cu respect daca in perioada concediului maternal timp de 2 ani primesc grupa a 2a de munca, lucrez ca asistent medical la psihiatrie este vorba de 1997. 1999
Buna ziua! Am facut la un apartament cu trei camere expertiza si suma a fost stabilita la 228000 la financiar am platit taxa de timbru la valoarea de 200000lei din nomenclatorul lor dupa aproape de 1,5 ani de amanari din partea judecatoriei acum am de platit in plus alta taxa de 500 lei ptr expertiza si 1661 lei diferenta la taxa de timbru! Urmatorul termen pe 16 iunie! Nu înțeleg de ce dupa atât timp mai am de platit! Aștept un răspuns! Va rog ! Mentionez ca avem noi ca reclamanti 5/8 din valoarea imobilului si 3/8pentru cealaltă parte! Puteti sa veniți cu lămuriri ca am întrat în ceata! Mulțumesc frumos anticipat!
Da răspuns favorabil ca nu prezinta tulb psihice clinic manifeste la momentul examinarii

Dapix a scris:

A fost expertizat de INML`? Și dacă da, care a fost rezultatul`?
Avea discernământ la momentul semnării contractului de întreținere`?

Persoana expertizata medico legal cu acceptul pentru un contract de intretinere dar cu diagnostic de dementa în boala parkinson poate deveni nul chiar dacă s a respectat tot ce scrie în acte?