Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contractul de întreținere poate deveni nul chiar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contractul de întreținere poate deveni nul chiar dacă persoana a fost expertizate medico legal?

Persoana expertizata medico legal cu acceptul pentru un contract de intretinere dar cu diagnostic de dementa în boala parkinson poate deveni nul chiar dacă s a respectat tot ce scrie în acte?
A fost expertizat de INML`? Și dacă da, care a fost rezultatul`?
Avea discernământ la momentul semnării contractului de întreținere`?
Da răspuns favorabil ca nu prezinta tulb psihice clinic manifeste la momentul examinarii

Dapix a scris:

A fost expertizat de INML`? Și dacă da, care a fost rezultatul`?
Avea discernământ la momentul semnării contractului de întreținere`?

Un act notarial procesat cu respectarea tuturor prevederilor legale nu poate fi nul.