avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters61465

Activitate ContSters61465

dar in cazul politicienilor se aplica?unilateral se migreaza de la un partid la altul?ong-urile monitorizeaza activitatea parlamentarilor Bostan si Marcutianu si ce daca?ce daca unilateral au promis unilateral poate si pe viitor,daca se poate.....
Discuție paste fericit
Sarbatori fericite incarcate de lumina, seninatate, bucurie si dragoste!X-(
PENTRU A EVITA ANUMITE ABUZURI ,CARE AU INCEPUT SA APARA VA ARATAM UN MOD DE CALCUL IN CONFORMITATE CU ART.5 DIN OUG 107/2010:

-EX.PENTRU O PENSIE -VENIT BRUT DE 1500

1500-740=760

CASS 5,5% 760×5,5/100=41,8

O CATEGORIE APARTE O REPREZINTA CEI CARE SE INCADREAZA ART.6 DIN OUG 107/2010 SI SE REFERA LA PERSOANELE CARE AU ALTE VENITURIIN AFARA DE PENSIE.
Răspuns la discuția RECUPERATORI ILEGALI?
Ion Luca Caragiale - Apelul la unire Apelul la unire de Ion Luca Caragiale Alegerea biurourilor definitive ale celor două adunări s'a făcut. La Senat s'a ales prezident d. C. Bozianu cu 33 voturi contra 23, la Cameră d. C. A. Rosetti cu 71 contra 42. Amândouă aceste alegeri ne dau aproximativ raportul voturilor de care guvernul ar putea dispune în chestiunea revizuirii. Guvernul are majoritatea absolută în amândouă corpurile legiuitoare:belay:; prin urmare, până la deschiderea chestiunii israelite, poziția lui este asigurată. Care va fi însă poziția guvernului roșu când se va pune pe tapet această chestiune ? Și mai întâi de toate cine o va pune ? După toate probabilitățile, guvernul nu are nici în Senat nici în Cameră două treimi, cari i-ar trebui pentru rezolvarea într'un sens sau în altul a cestiunii art. 7. Multe glasuri nu-i lipsesc, însă câte-i lipsesc nu le poate avea cu nici un preț, de oarece guvernul până astăzi s'a abținut dela rostirea unei păreri oarecare în cestiunea israelită. Este cu putință ca guvernul acesta, care posedează toate datele și elementele necesare în cestiunea israelită, care știe mai ...
DESPRE -:stunned:Cod Fiscal 2010 - Legea nr. 571/2003, actualizata la 1 ianuarie 2010 -LA PLATA IPOZITULUI SUNT INCLUSI SI PERSECUTATII POLITICI,CA DOAR ARTICOLUL NU A FOST ABROGAT.
e clar- nu ne mai facem bine la prezidentiale,nu am avut pe gigi cu flota,urmeaza fanel cu santajurile?daca primul e ridicol,al doilea nu cred,ii e mila de el sa munceasca munca de barbat,de aceea vine cu smecherii,mai bine luam masuri cat nu e prea tarziu.
un subiect cool e pierderea locului de munca,eu propun si consolarea-eu am avut un servici pentru care eram elogiata,dar ce folos?se ascundeau parteneriate si compromisuri,multe nestiute si neintelese,dar au aparut contestatari de profesie care au dat trei avertismente,primul s-a terminat cu 0-1 pentru ei intr-un fel au castigat o lupta dar nu razboiul,al doilea s-a terminat cu 1-0 pentru mine ca se puneau bazele marii tepe,iar al treilea s-a terminat cu 0-1 pentru ei ,adica o reziliere a unui contract care zgaraia si care s-ar fi dorit comod,dar nedorit de mine,inteleg ca de mine era vorba si eu nu asi onora nici acum;aparent ei au castigat ca repeta reziliere si acum,dar concret este o amagire/serviciul nu era asa bun era cu naveta nesimtita,era intr-o zona dificila cu oameni simpli si salar inexistent,iar eu ar fi trebuit doar sa tac si sa inghit valuri de ciuperci/m-au intrebat unii daca m-a hartuit cineva,eu am avut ca orice tanara aventuri si chiar am ajuns o mica Monica Columbeanu ,dar una dintre ele s-a terminat cu o casatorie si nu inteleg de ce mi se trece pe la nas o situatie care s-a terminat acum 8 ani/tepuitii s-au prins ca au fost tepuiti si lucrurile si persoanele sunt altfel decat cum li s-a prezentat mai ales ca reorientarea profesionala nu e lipsita de demnitate,adica sclav sau liber?:vishenka:
legislatia muncii trebuia imbunatatita ,un nou caz la fundatie-o fosta somera a fost agreata sa lucreze intr-o firma,sa zicem x,isi vede de treaba la,la,la cand totul e ok firma s-a pus pe picioare cat de cat este hartuita cu rezilierea contractului,apoi ce dreptate e asta a lui peste prajit,cand cei care muncesc sunt restructurati,cand profitorii pot rage oricum ei la cules de ciuperci...si restructurarile au ajuns prea la mana subiectiva a unor angajatori care pot sa isi tina parerea pentru ei morala fiecare nas isi are nasul:O