avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate Paliul

Activitate Paliul

Va multumesc frumos
Va multumesc frumos. Sediul social este la alta adresa fata de punctul de lucru. Pe certificatul de inregistrare scrie sediul social, un singur cod caen si nu scrie punctul de lucru; Stiu ca s a declarat punctul de lucru la ANAF. Montajul se va face prin parteneri, deocamdata.
Buna ziua
Pentru vanzari online ca sa pui un pret redus, trebuie sa faci dovada, ca la magazinul fizic, ca l ai avut la vanzare cu pretul intreg in ultimele 30 ZILE ?
Si daca vindem online, fara stoc , din stocul furnizorului ? Multumesc,
Buna ziua,
Vrem sa punem camere la magazin de 90MP parter si 50 subsol si am inteles ca ne trebuie evaluare la risc, proiect si dupa aia montaj si contract cu firma specializata. Este obligatorie evaluarea, etc ? Suntem obligati sa avem paza la magazin ? Multumesc,
Buna ziua
Patronul are firma si in belgia si in romania si a adus o masina inscrisa pe firma din belgia ca sa o foloseasca la firma din romania. Ce proceduri trebuie facute ? Ce imputerniciri/acte, are nevoie soferul care conduce masina ? Multumesc,
Buna ziua. Pentru un magazin de amenajari interioare in sector 1, este nevoie de autorizatie de functionare? Se declara punctul de lucru la primarie, sau doar la ANAF?
MULTUMESC,
Buna ziua
Avem o firma care vinde online, in magazin si pe teren produse pentru amenajari interioare. caen principal 4752 si multe altele in actul constitutiv care nu apar scrise pe actul de la registru. stiu ca pentru obiecte sanitare este cod 4673, pentru online este 4791, mai avem si montaj:adica prestari servicii. Cum procedam ? Exista cineva care poate oferi consultanta contra unui abonament modest lunar, ca sa ne punem si noi in ordine; Firma este deschisa in 2019 , nu a apucat sa creasca ca a venit ca covidul, dar vrem sa crestem sanatosi