avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Masina inscrisa pe firma din Belgia
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Masina inscrisa pe firma din Belgia

Buna ziua
Patronul are firma si in belgia si in romania si a adus o masina inscrisa pe firma din belgia ca sa o foloseasca la firma din romania. Ce proceduri trebuie facute ? Ce imputerniciri/acte, are nevoie soferul care conduce masina ? Multumesc,

Alte discuții în legătură

Despagubire accident rutier in afara granitelor Elena Goran Elena Goran buna , am urmatorul caz : conducator auto roman aflat la munca in Belgia , foloseste autoturismul patronului in interes de serviciu si loveste un alt vehicul ... (vezi toată discuția)
Acte necesare condus masina firmei Valentinafrangu Valentinafrangu Buna dimineata, Reprezint o mica firma de catering care are 2 soferi care conduc masinile firmei. Ma poate cineva lamuri ce acte ar trebui sa am tot ... (vezi toată discuția)
M-a luat radarul in străinătatea setboll21 setboll21 Bună ziua Mă aflu în Corsica , sunt angajat la o firma de construcții , firma corsicană, patronul este român. Sunt și șofer aici, conduc un ... (vezi toată discuția)