avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate sarah

Activitate sarah

nu este intr-un apartament este spatiu comercial de 200 m
am un spatiu comercial la parterul unui bloc cu 10 etaje cu intrare separata ,iar asociatia ma obliga sa platesc toate cotele de intretinere inclusiv interfon ,lift,femeia de servici ,lumina pe scara , noi neavand tangenta cu scara blocului.ma poate ajuta cineva?#-o
nu s-au facut copii legalizate si vanzarea a fost facuta intre persoane fizice, exista vanzatorul dar nici el nu mai are originalul.
nu a fost intabulat. am fost la cartea funciara care m-a trimis la arhivele nationale unde nu am gasit deoarece ei preiau actele dupa 30 de ani, la administratia financiara exista doar copii. nu stiu ce sa mai fac.
va rog sa ma ajutati am un contract de vanzare cumparare din 1990 care nu mai gasim originalul am fost la camera notarilor publici sa-mi dea din arhiva copie legalizata si mi-au raspuns ca "actul autentic nu a fost transferat in anul 2007 de la judecatorie fiind constatat lipsa cu ocazia preluarii arhivei unde sa ma adresez va multumesc
Răspuns la discuția CEDO
Multumesc!
Discuție CEDO
Buna seara

Cine poate sa ma ajute, cererea la CEDO se scrie in limba romana?Si hotararile trebuiesc traduse?

Va multumesc,
Sarah
Ajutor!!!:help: Cererea la cedo pot s-o scriu in limba romana?Si hotararile trebuiesc traduse?