avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Activitate AlexOprea20

Activitate AlexOprea20

Pai, tot ce tine de bloc(scara, lift) se incadreaza la spatii inchise in care este obligatoriu portul mastii. Cat despre parcarea subterana, cred ca se incadreaza tot la spatiul inchis si chiar daca ar fi, sa zicem considerat spatiu deschis tot e obligatorie masca.
De asta am intrebat, deoarece nu ma pricep. Eu m-am gandit ca una este reabilitatea, alta este statutul de infractor. Daca ai "cazierul curat", asta nu inseamna ca nu ai savarsit vreo fapta penala. V-am inteles si respect ceea ce ati zis, dvs. aveti expertiza pana la urma in acest domeniu.
Am spus despre o anumita persoana care si-a ispasit pedeapsa ca este un infractor deoarece infractorul se defineste ca fiind cel care a comis o infractiune. Chiar daca nu mai are cazier, tot a comis o fapta penala deci tot infractor ramane. Acea persoana mi-a spus sa am grija pentru nu am dreptate. De asta am intrebat, voiam sa stiu cine are dreptate. Multumesc pentru raspuns !
Buna ziua, doresc sa stiu si eu, cei care au comis o fapta penala, si si-au ispasit pedeapsa, mai sunt infractori ? De cand pana cand esti infractor(juridic vorbind)?
Răspuns la discuția Probleme la retur
Am rezolvat, am primit banii deoarece le-am trimis o cerere in care le-am prezentat situatia.
Răspuns la discuția Probleme la retur
Tin sa specific faptul ca tricoul respectiv a intrat la apa. Nu se poate considera defect ? In magazin avea masura M iar dupa XS...
Buna seara, numele meu este Alexandru Oprea, iar in urma cu 1 zi, am cumparat fizic un articol vestimentar de la Lee Cooper din Plaza Romania (Bucuresti). Astazi, m-am dus tot acolo de unde am cumparat produsul respectiv pentru a-l returna(tricoul era masura prea mica). Mi s-a spus ca nu sunt obligati sa-mi dea banii inapoi(la o zi dupa ce l-am cumparat) ci doar sa-mi aleg iau altceva la schimb. Ei bine, eu nu vreau alta masura sau alt produs, imi vreau banii inapoi, imi puteti spune, va rog, cine are dreptate ? Si daca se poate sa-mi spuneti care este legea respectiva pentru a le-o arata celor de la magazin. O seara buna va doresc !
Am cumparat un produs in urma cu un an si 2 luni pe PFA. L-a garantie mi s-a spus ca nu pot beneficia de acest serviciu deoarece PFA(Persoana FIZICA autorizata) are statut juridic si garantia este de 1 an, doar pentru persoanele fizice garantia fiind de 2 ani. Am inteles treaba cu garantia dar nu si partea cu PFA care intra la juridic. Va rog sa ma lamuriti, multumesc anticipat.