avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Activitate elaemma

Activitate elaemma

Discuție energia termica
buna ziua
am si eu o probleme , de ceva vreme nu am mai platit energia termica pt ca nu mi se pare corect avand in vedere faptul ca eu locuiesc la etajul 4 , ultimul etaj , sunt debransata de la ram, avand centrala termica, si nu am nici o teava prin casa pt ca le-am taiat de la etajul 3 , nici macar pe casa scarii nu sunt tevi de la ram ci doar la subsol am inteles ca sunt tevi. inca nu am primit citatie in instanta si vroiam sa intreb daca pot castiga in instanta un eventual proces. multumesc anticipat
buna seara
am si eu o intrebare legata de plata spitalizarii in cazul unui accident ,in care cel vinovat este un copil care a iesit in fata unei masini , spre norocul meu nu este nimik grav doar o mana fracturata, conducatorul autoturismului neavand nici o pretentie dar eu trebuie sa achit o seara de spitalizare si nu mi se pare normal avand in vedere ca este un copil. ce ma sfatuiti ?
multumesc anticipat
buna ziua
va deranjez si eu cu o intrebare. Eeu detin un apartament cumparat inaintea casatorie dar am muncit impreuna pentru restaurarea lui , as dori sa stiu daca acest bun se imparte in cazul unui divort si dupa cati ani bunul devine comun?
multumesc anticipat