avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate matrimonial

Activitate matrimonial

Buna ziua! La un divort este posibil/permis ca judecatorul sa stabileasca un program de vizitare diferit (mult mai redus) de cea dorita si afirmata de ambii parinti de fata cu directia tutelara? Multumesc
Ma pot angaja cu 8 ore/zi si lucra la o firma cand sunt in concediu de odihna la o alta firma?
Buna ziua. As dori sa ma informez cat costa un partaj voluntar la notar pentru un apartament de 70 mii de euro. Dorim sa impartim cu sotia in doua parti egale iar acest lucru sa se reflecte si in documente. Multumesc.
Buna ziua! Ma aflu in prag de divort de sotie, initiativa venita din partea ei. A gasit pe alt barbat. Vrea sa aiba custodia copiilor si sa se mute in alt stat UE.
Intrebarea mea este daca are dreptul sa schimbe tara de domiciliu a copiilor cand acest lucru nu se justifica? Copii au trai decent asigurat la Romania, in familie nu sunt si nici nu au fost agresiuni etc.
Are sanse sa poata sa se mute cu tot cu copii in alt stat desi eu nu sunt de acord pentru ca ar insemna ca imi pierd copii? Multumesc