Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. As dori sa ma informez cat costa un partaj ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. As dori sa ma informez cat costa un partaj voluntar ...

Buna ziua. As dori sa ma informez cat costa un partaj voluntar la notar pentru un apartament de 70 mii de euro. Dorim sa impartim cu sotia in doua parti egale iar acest lucru sa se reflecte si in documente. Multumesc.
Aceasta informatie o aflati întrebându la un notar public din zona dvs,In masura sa va spuna ce costuri/taxe se achita în funcție de valoarea imobilului în grila notariala.
Si cum impartiti apartamentul in 2 parti egale?