avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1398 soluții astăzi
Forum Activitate andreanovak

Activitate andreanovak

Buna ziua! As dori niste sfaturi in urmatoarea problema;
Institutie publica da in chirie un spatiu unui medic de familie, Contractul intre timp a expirat. Institutia a construit in acest timp un centru medical unde ar trebui sa se mute medicul, care nu vrea, cu toate ca contractul expirat nu a fost reinnoit. Daca ati putea sa ma ajutati cu un model de Notificare sau Somatie.. Va multumesc anticipat.
Buna ziua!
As vrea sa va intreb, daca momentan exista prevedere legislativacu privire la acordarea decontarii transportului cu masina personala, pentru angajat contractual de primarie, angajatul facand zilnic naveta la locul de munca.
Daca da, in ce mod se solicita?
Cursul a fost organizat de catre Universitatea din Petrosani, facultatea de Mine, deocamdata avem o Adeverinta, dar da, cursul este acreditat de catre Minister.
Buna ziua !
Am terminat un curs post-universitar de Evaluator de risc si auditor in domeniul SSM, mi-am facut un PFA , sunt in curs de abilitare ITM pentru serviciu extern.
Intrebare: in cadrul PFA infiintat am dreptul sa ofer servicii de instructaj SU/SSM pe baza de cntract cu firme/pfa-uri ?
Daca da, atunci acest lucru este conditionat de abilitare, sau pur si simplu avand deja pfa cu caen corespunzator pot face deja aceste servicii ?