avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian iva

Activitate Adrian iva


Exista vreun articol legal ???
adriandimitriu a scris:

ati notificat primaria locala (biroul agricol) cu privire la tratamentul cu pesticide? responsabilul este proprietarul sau arendasul terenului, dupa caz.


Nu am făcut nicio notificare
adriandimitriu a scris:

ati notificat primaria locala (biroul agricol) cu privire la tratamentul cu pesticide? responsabilul este proprietarul sau arendasul terenului, dupa caz.

Am depus mai multe plângeri de-a lungul timpului legate de distrugerea culturilor nu s-a luat nicio măsură din cauza asta SI o mare parte din ceilalți proprietari nu mai lucrează terenul

Ionut.ion a scris:

Eu zic ca nu, din contra, cred ca ati putea depune si dvs. plangere pentru incalcarea proprietatii, terenul dvs. nu este pasune...

Bună ziua ! Dețin un teren pe care l-am ierbicidat in urma cu aproximativ 10 -12 zile cu ierbicid total pentru curățarea buruienilor se învecinează cu terenuri care nu sunt lucrate după ierbicidare proprietarul unei stane a intrat SI a pășunat pe terenul meu SI susține că i-au murit 30 de oi animale pe care însă nu le-au văzut nici cei de la DSV nici poliția animalelor . Din punct de vedere legal risc vreo sancțiune eu sau cel care a efectuat lucrarea ?? mulțumesc anticipat
Va multumesc .
In cate zile de la achiziționare pot cere rezilierea daca proprietarul nu eliberează certificatul fiscal ?precizez ca sunt mulțumit de masina mai pot aștepta până miercuri ?
Buna seara !cu câteva zile în urmă mai exact 7 zile am cumparat o masina de la o persona juridica cu factura si contract de vanzare cumpărare vânzătorul mașinii amâna eliberarea certificatului pe motiv că este persoana juridica si dureaza formalitătile un pic mai mult ce pot face in acest caz ? Va multumesc .