Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara !cu câteva zile în urmă mai exact 7 zile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara !cu câteva zile în urmă mai exact 7 zile am cumparat ...

Buna seara !cu câteva zile în urmă mai exact 7 zile am cumparat o masina de la o persona juridica cu factura si contract de vanzare cumpărare vânzătorul mașinii amâna eliberarea certificatului pe motiv că este persoana juridica si dureaza formalitătile un pic mai mult ce pot face in acest caz ? Va multumesc .
Puteti cere rezilierea...consultati un avocat.
Va multumesc .
In cate zile de la achiziționare pot cere rezilierea daca proprietarul nu eliberează certificatul fiscal ?precizez ca sunt mulțumit de masina mai pot aștepta până miercuri ?