avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1589 soluții astăzi
Forum Activitate George185

Activitate George185

Salutare! Am si eu 3întrebări. Vreau sa imi redobandesc permisul după o amendă penală, amenda am plătit o pe 14 iulie 2020 cand as putea sa ma duc sa bag dosarul fără problema ? Nu m am lămurit cu actele necesare pentru dosarul de redobandire? și cât durează până cand dau examenul dau tot in aceeași zi? Vă mulțumesc frumos!
Buna ziua!! In urma cu ceva timp ain 2018condus cu permisul suspendat decia a venit cu o amemda penala de plata a 200 de zile cu 20 lei si 300 de lei cheltuieli, un total de 4000 de lei si 300 cheltuielile. Am achitat tot,l!! Acum intrebarea mea este cand pot sa dau de permis sau nici nu stiu daca s a anulat. Intrebare este dupa cat timp pot sa dau de permis din nou sau nici macar nu s a anulat? Va multumesc pentru ajutor!!
Buna seara! Puteți sa ma ajutați va rog cu un răspuns, am fost prin fără permis și am avut prima ședință la camera preliminară, am primit plicul ca am fost trimis în judecata pe 12.02.2021 cat ar dura pana ma cheama la judecata sau sa apară în portal? Va mulțumesc.


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”
Nu am știut când sa ma duc sa fac acordul, am primit plic pe 12februarie 2021 ca am fost trimis în federația, ce pot sa fac? Când o sa ma cheme la judecata, mai durează mult? Mulțumesc
Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de politie cu permisul suspendat. In data de 22.12.2020 am primit un plic că a început urmărirea penala. Întrebarea mea este dacă pot face acord de recunoaștere a vinovăției fără prezența avocatului. Mulțumesc.