avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de politie ...

Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de politie cu permisul suspendat. In data de 22.12.2020 am primit un plic că a început urmărirea penala. Întrebarea mea este dacă pot face acord de recunoaștere a vinovăției fără prezența avocatului. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: George185 , utilizator 20:09, 16 Februarie 2021
Nu.
Asistenta juridica este obligatorie.
Ultima modificare: Luni, 25 Ianuarie 2021
Duca Oana, Avocat
Asistenta este obligatorie dar pentru initierea acordului, trebuie sa fie pusa in miscare actiunea penala.


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”
Nu am știut când sa ma duc sa fac acordul, am primit plic pe 12februarie 2021 ca am fost trimis în federația, ce pot sa fac? Când o sa ma cheme la judecata, mai durează mult? Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcoolemie la volan sorinpri sorinpri Buna ziua, Din pacate am condus sub influenta alcoolului la volan. Alcolemia stabilita a fost de 0.47ml/l alcool pur in aerul respirat, iar cele 2 probe de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! va rog mult să mă ajute cineva! Alex Lks Alex Lks Buna ziua! Am avut un accident rutier din care a rezultat moartea unui pasager. Sunt cercetat penal pentru ucidere din culpa. Nu îmi permit un avocat. As ... (vezi toată discuția)
dosar alcoolemie dragos2292 dragos2292 Buna seara. As dori sa stiu daca am vreo sansa de a scapa mai usor ( fara dosar penal , sau macar cu suspendare)daca am avut 0.61 alcool pur in aerul expirat ... (vezi toată discuția)