Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de politie ...

Buna seara!Pe 16.02.2020 am fost prins de organele de politie cu permisul suspendat. In data de 22.12.2020 am primit un plic că a început urmărirea penala. Întrebarea mea este dacă pot face acord de recunoaștere a vinovăției fără prezența avocatului. Mulțumesc.
Nu.
Asistenta juridica este obligatorie.
Duca Oana, Avocat
Asistenta este obligatorie dar pentru initierea acordului, trebuie sa fie pusa in miscare actiunea penala.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”
Nu am știut când sa ma duc sa fac acordul, am primit plic pe 12februarie 2021 ca am fost trimis în federația, ce pot sa fac? Când o sa ma cheme la judecata, mai durează mult? Mulțumesc