avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1981 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoleta@041981

Activitate Nicoleta@041981

Multumesc frumos, ptr raspuns!
Bună seara! Daca imi bag demisia, m-ai pot beneficia de zilele de concediu rămase in momentul cand sunt in preaviz??
Bună ziua! Tatăl meu vitreg a decedat, el locuia într-o garsonieră unde plătea chirie la stat,nu era proprietarul acelui imobil .Întrebarea mea este: Cum sa procedez sa cumpăr eu acel imobil sau sa continui ca si chiriasi ? Care sunt procedurile mai exact.
Multumesc!
Cum pot deveni proprietar pe un imobil, daca cel care locia in el a decedat si era chiriaș la stat ?
Bună ziua! Proprietarul a decedat .Întrebare mea este, daca pot cumpara eu acel imobil?

gi-jane2 a scris:

Puteti sa deveniti proprietar daca proprietarul vrea sa vanda su dvs aveti bani sa cumpărați

Buna ziua! Suneti-mi va rog,ce condiții trebuie să îndeplinesc ptr preluarea contractului?
Sau ce trebuie facut mai exact sa devin eu proprietar, adică să o cumpara?
Multumesc ptr raspund.


cab av PIRSAN SILVIA a scris:

Buna seara. Beneficiul contractului de inchiriere nu se poate mosteni, dar in masura in care indepliniti anumite conditii, puteti solicita preluarea contractului de inchirieire.

Bună seara!! Tatăl meu vitreg din pacate a decedat. El locuia într-o garsonieră cu chirie la stat, deci nu era propietar pe acel imobil . Ce se va întâmpla cu acel imobil ? Pot deveni eu propietar ?