avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Daca imi bag demisia, mai pot beneficia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Daca imi bag demisia, mai pot beneficia de zilele ...

Bună seara! Daca imi bag demisia, m-ai pot beneficia de zilele de concediu rămase in momentul cand sunt in preaviz??
Cel mai recent răspuns: Nicoleta@041981 , utilizator 09:29, 21 Iunie 2021
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele. Astfel, puteti sa beneficiati de zile de CO pe durata preavizului.

In situatia in care la data incetarii c.i.m. mai aveti zile de CO neefectuate, acestea se vor compensa in bani indiferent de motivul încetării contractului.
Multumesc frumos, ptr raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este posibil??!??! georgika georgika Vreau sa plec de la firma unde lucrez...intre timp eu am depus CV pt un alt job, vreau sa stiu in momentul in care o sa fiu chemata la celalalt job (God help ... (vezi toată discuția)
Preaviz colectiv ?? Gaman84 Gaman84 Eu lucrez la o societate de salubrizare. Ni s-a spus că toți muncitorii vor fi băgați în preaviz colectiv. Dar sunt persoane din societate care mai aveau ... (vezi toată discuția)
Concediu in preaviz Medu Medu Buna seara! Se poate lua concediu de odihna in preaviz? (vezi toată discuția)