Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Daca imi bag demisia, mai pot beneficia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Daca imi bag demisia, mai pot beneficia de zilele ...

Bună seara! Daca imi bag demisia, m-ai pot beneficia de zilele de concediu rămase in momentul cand sunt in preaviz??
Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele. Astfel, puteti sa beneficiati de zile de CO pe durata preavizului.

In situatia in care la data incetarii c.i.m. mai aveti zile de CO neefectuate, acestea se vor compensa in bani indiferent de motivul încetării contractului.
Multumesc frumos, ptr raspuns!