avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Activitate Crist77

Activitate Crist77

Bună ziua!Pe data de 21 dec am fost implicat într-un accident auto Cu un alt participant la trafic,un cetățean de etnie turcă, autocamionul pe care îl conduce înmatriculat tot în Turcia,nu am încheiat o amiabilă [nu am avut un exemplar] am mers a doua zi la poliție unde am depus o plângere.Astazi m au sunat să-mi spună că am de așteptat....Ca au făcut sezizare la IGPR dar că ești foarte greu Turcia ne fiind în zona Euro.Cam ce aș putea să fac? Mulțumesc!Am omis faptul că mi-a dat copie după asigurarea RCA
Bună seara! O întrebare mai delicată.O nepoata are oare-ce probleme de sănătate mai exact după ce a născut {in urmă cu doi ani} a început să aibă un comportament ciudat,am mers cu ea la psiholog, psihiatru, refuza orice tratament,nu se mai îngrijește,nu face absolut nimic,pe deasupra a început să fie și agresivă,ce este de făcut? mulțumesc pentru eventuale răspunsuri
Cum anume se constata ,operatorul a spus că intră în garanție ,cei de la centru nu , inițial mi-au spus că ar costa 70 de lei acum îmi spun 280

adriandimitriu a scris:

daca geamul a fost spart ca urmare a unui soc produs de lovirea de exemplu cu un obiect contondent (din exterior sau din interior), atunci nu face obiectul garantiei. doar daca a fost o problema de detensionare a plasticului e obiectul garantiei, iar asta se constata usor

Salut, dețin o mașină de spălat rufe Beko, în garanție, căreia i sa spart geamul,am înțeles de la service că nu intră pe garanție.Intrebarea mea este,nu ar trebui să asigure piese contra cost ?si dacă da care ar fi termenul de așteptare.multumesc
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

Nu se recalculeaza indemnizatia.

Păi, lucrurile stau altfel,am intrat în șomaj pe 1februarie,apoi pe 11 februarie am intrat în concediu medical până la data de 19octombrie.Ce vreau eu să știu este următorul lucru,la 1februarie mi s a stabilit, plata in cuantum de 1745 după lunile state în medical am trecut de pragul de 20 de ani, acum nu ar trebui recalculată indemnizația?

Cornel Vasile a scris:

Contributie la ce?

Concediu medical în timpul șomajului se pune ca și contribuție?
Bună ziua. Sunt în șomaj de la 1 feb, între timp am avut o intervenție chirurgicala și sunt în concediu medical. Cum se calculează indemnizația? Mulțumesc